KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8941041
*
nr 894 1041
Inger Ekdahl
(1922-2014), Sverige
Oljemålning, Inger Ekdahl (1922-2014), Komposition, 41x33
Inger Ekdahl, svensk målare född 1922, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:42:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 15:48:45
1
700 kr
28/4 18:37:59
2
800 kr
2/5 18:41:31
3
900 kr
12/5 18:30:55
4
1.200 kr
12/5 18:31:33
5
1.100 kr
12/5 18:31:48
5
1.300 kr
12/5 18:33:25
4
Vinnande bud
12/5 18:37:44
5
1.500 kr
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger ekdahl komposition olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Inger Ekdahl
Inger Ekdahl, svensk målare född 1922, död 2014.
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1041
Inger Ekdahl
(1922-2014), Sverige
Oljemålning, Inger Ekdahl (1922-2014), Komposition, 41x33
Inger Ekdahl, svensk målare född 1922, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 15:48:45 | 1 | 700 kr |
28/4 18:37:59 | 2 | 800 kr |
2/5 18:41:31 | 3 | 900 kr |
12/5 18:30:55 | 4 | 1.200 kr |
12/5 18:31:33 | 5 | 1.100 kr |
12/5 18:31:48 | 5 | 1.300 kr |
12/5 18:33:25 | 4 | Vinnande bud |
12/5 18:37:44 | 5 | 1.500 kr |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger ekdahl komposition olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30